Uye Girisi
Kullanıcı  
Şifre  
Şifremi Unuttum | Yeni Üye
Roportaj
Oktay Usta İle A dan Z ye
Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi, yemekle uzaktan yakından münasebeti bulunmayan konuklarını bile çalıştırma azmi

Detaylar - Tüm Röportajlar

Makaleler
CATERİNG SEKTÖRÜ VE HİJYEN
İnsanların beslenme şekilleri sağlıkları ile doğrudan bağlantılı olması sebebi ile Catering sektörü ve hijyen bir bütün olarak düşünülmelidir.

ÜLKEM AŞÇILIĞINA ADANMIŞ AFORİZMALAR
Bir aşçıyı, profesyonel şef kimliği ile buluşturmayı sağlayacak olan temel şey, o aşçının yaşadığı coğrafyanın gastro kültür kimliğini iyi yorumlamasından geçer.

TÖRPÜLENEN TÜRK AŞÇILIĞI
‘’İşsizliğe düştüğünde, kapısını sana açacak birileri hep olabilmelidir.’’

TÜRKİYE AŞÇILIĞININ MİLLİ TAKIMI (SEMBOL) OLMAK
Türkiye aşçılığı için keşke olabilseydi dediğimiz, ama gerçekte var olmayan bir milli takım muamması alıp başını giderken, buna rağmen yurtdışında alınan başarıların son derece olumlu karşılanmasının gerektiğinin düşüncesindeyim.


Bütün Makaleler
Osmani'nin Yeni Konuğu Antep Mutfağı
Her gün özel olarak hazırladığı 100'den fazla Türkiye yemeği ile yılda 450.000 kişiye servis yapan Osmani bir ilke imza atarak, 1 Ocak - 30 Nisan arasında geçerli olacak "8 Mutfak 8 Aşçı" adında özel bir menü uygulaması yapıyor. Uygulama kapsamında farklı tarihlerde Kayseri, Elazığ, Antep, Antakya, Giresun, Adana ve Muğla yörelerine ait 100'e yakın sevilen yemek hazırlanacak. Osmani'nin bu uygulaması kapsamındaki yeni konuğu 1 Şubat - 15 Şubat arasında en gözde yemekleriyle Antep Mutfağı olacak.
Osmani'de "8 Mutfak 8 Aşçı" programı kapsamında 1 Şubat - 15 Şubat tarihleri arasında kuru dolmaları ve kebaplarıyla ünlü Antep Mutfağını hazırlayacak olan Mehmet Emin Beydüz Usta; Ekşili Ufak Köfte, Yoğurtlu Yuvalama, Ekşilik Taraklık, Etli Firik Pilavı, Antep Usulü Kuru Dolma, Alaca Çorbası, Şireydis, Kazan Kebabı, Sini Kebabı, Soğan Kebabı, Katmer yemeklerini misafirlere sunacak.

Share

Aşçılar dünyasını beğen
Bu haberi beğen
Yorum yapabilmeniz için üye girişi yapmalısınız.
© 2014 www.ascilardunyasi.com - Site icinde bulunan haberler kaynak gosterilmeden yayinlanamaz.