Uye Girisi
Kullanıcı  
Şifre  
Şifremi Unuttum | Yeni Üye
Roportaj
Oktay Usta İle A dan Z ye
Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi, yemekle uzaktan yakından münasebeti bulunmayan konuklarını bile çalıştırma azmi

Detaylar - Tüm Röportajlar

Makaleler
AŞÇI OLMAK KOLAY DEĞİL
Aşçılık artık her kesimin tercih ettiği bir meslek. Talep çok olunca eğitim veren kurum sayısı da arttı. Gençler hüsrana uğramamak için okul seçerken dikkatli olmalı

CATERİNG SEKTÖRÜ VE HİJYEN
İnsanların beslenme şekilleri sağlıkları ile doğrudan bağlantılı olması sebebi ile Catering sektörü ve hijyen bir bütün olarak düşünülmelidir.

ÜLKEM AŞÇILIĞINA ADANMIŞ AFORİZMALAR
Bir aşçıyı, profesyonel şef kimliği ile buluşturmayı sağlayacak olan temel şey, o aşçının yaşadığı coğrafyanın gastro kültür kimliğini iyi yorumlamasından geçer.

TÖRPÜLENEN TÜRK AŞÇILIĞI
‘’İşsizliğe düştüğünde, kapısını sana açacak birileri hep olabilmelidir.’’


Bütün Makaleler
MİKLA RESTAURANT

Otelin çatı katında yer alan Mikla İstanbul ve İskandinav yemeklerine ağırlık veren bir Akdeniz restoranıdır. Mikla, görkemli manzarasıyla eski şehrin merkezinde modern İstanbul hayat tarzını görmek isteyenlere mükemmel bir fırsat sunmaktadır. Mikla’dan tarihi Haliç yarımadasını ve Boğaz’ı kuşbakışı izleyebilirsiniz.

 

Eski şehrin merkezinde, aynı zamanda modern İstanbul'u yaşamak isteyenler için de ideal bir konumdadır. "Çok Boyutlu Açık Hava Yaşam alanı" konsepti ile tasarlanan Mikla da, 100 oturma kapasiteli kapalı bir bar ve restoran, 140 oturma kapasiteli iki ayrı terasta bulunan açık hava restoranı, ve ayrıca 'roof top' barı ve havuz yer almaktadır.

 

Camlarla ve aynalarla kaplı mekanın dekorasyonuna otelin iç mimarisini gerçekleştiren Mahmut Anlar imza atmış. Barın da içinde yer aldığı terasta yasemin sarmaşıkları, güller, İtalya'dan getirtilen şemsiye şeklinde budanmış kiraz ağaçları ve sazlar unutulmaz anlarınıza eşlik edecek.

 

 

Share

Aşçılar dünyasını beğen
Bu haberi beğen
Yorum yapabilmeniz için üye girişi yapmalısınız.
© 2014 www.ascilardunyasi.com - Site icinde bulunan haberler kaynak gosterilmeden yayinlanamaz.