Uye Girisi
Kullanıcı  
Şifre  
Şifremi Unuttum | Yeni Üye
Roportaj
“Dünyada sumak ve nar ekşisi öne çıkıyor”
Kendisini “gıda modacısı” olarak tanımlayan aşçı Deniz Safa: “Bizim alışık olduğumuz sumak, nar ekşisi ve benzeri tatlar gıda modasında öne çıkmaya başladı”

Detaylar - Tüm Röportajlar

Makaleler
ZAVALLI VAN KAHVALTI SALONLARI
Kendi coğrafyasında marka olmuş Van Kahvaltısı, maalesef ki İstanbul’un hiçbir noktasında Van’da sunulduğu gibi sunulmuyor

SOSYAL AĞLAR AŞCILAR AĞLAR!
Bu üçüncü gözle baktığınız zaman şu demek zanaatkar olanın emeğini zanaatkar olmayanlar tarafından sosyal medyada kullanmaktadır aslında bu bir suç teşkil etmemektedir sadece meslektaşlarımızın sosyal ağaları mesleki açıdan çok az kullanmaktadır.

Çölyak Dostu Şef Profili Artmalıdır
Bundan önceki yazılarımda çölyaklılar adına, meslektaşlarıma glütensiz mutfak hakkında bilgi verirken, bu diyet ile ilgili ürünlerin ana hatlarını ve bu ürünlerin nasıl üretildiklerine dair meslektaşlarıma detaylı bilgi aktarmıştım

GERÇEK BAŞARI
GERCEK BAŞARI,BAŞKALARINA MUHTAÇ OLMADAN,TEK BAŞINA AYAKLARININ ÜSTÜNE BASARAK VE ÖZ GÜVENLE ''BEN BU İŞİ YAPABİLİRİM'' DİYE KENDİNE GÜVENENLERİNDİR


Bütün Makaleler
MİKLA RESTAURANT

Otelin çatı katında yer alan Mikla İstanbul ve İskandinav yemeklerine ağırlık veren bir Akdeniz restoranıdır. Mikla, görkemli manzarasıyla eski şehrin merkezinde modern İstanbul hayat tarzını görmek isteyenlere mükemmel bir fırsat sunmaktadır. Mikla’dan tarihi Haliç yarımadasını ve Boğaz’ı kuşbakışı izleyebilirsiniz.

 

Eski şehrin merkezinde, aynı zamanda modern İstanbul'u yaşamak isteyenler için de ideal bir konumdadır. "Çok Boyutlu Açık Hava Yaşam alanı" konsepti ile tasarlanan Mikla da, 100 oturma kapasiteli kapalı bir bar ve restoran, 140 oturma kapasiteli iki ayrı terasta bulunan açık hava restoranı, ve ayrıca 'roof top' barı ve havuz yer almaktadır.

 

Camlarla ve aynalarla kaplı mekanın dekorasyonuna otelin iç mimarisini gerçekleştiren Mahmut Anlar imza atmış. Barın da içinde yer aldığı terasta yasemin sarmaşıkları, güller, İtalya'dan getirtilen şemsiye şeklinde budanmış kiraz ağaçları ve sazlar unutulmaz anlarınıza eşlik edecek.

 

 

Share

Aşçılar dünyasını beğen
Bu haberi beğen
Yorum yapabilmeniz için üye girişi yapmalısınız.
© 2014 www.ascilardunyasi.com - Site icinde bulunan haberler kaynak gosterilmeden yayinlanamaz.