Uye Girisi
Kullanıcı  
Şifre  
Şifremi Unuttum | Yeni Üye
Roportaj
Oktay Usta İle A dan Z ye
Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi, yemekle uzaktan yakından münasebeti bulunmayan konuklarını bile çalıştırma azmi

Detaylar - Tüm Röportajlar

Makaleler
AŞÇI OLMAK KOLAY DEĞİL
Aşçılık artık her kesimin tercih ettiği bir meslek. Talep çok olunca eğitim veren kurum sayısı da arttı. Gençler hüsrana uğramamak için okul seçerken dikkatli olmalı

CATERİNG SEKTÖRÜ VE HİJYEN
İnsanların beslenme şekilleri sağlıkları ile doğrudan bağlantılı olması sebebi ile Catering sektörü ve hijyen bir bütün olarak düşünülmelidir.

ÜLKEM AŞÇILIĞINA ADANMIŞ AFORİZMALAR
Bir aşçıyı, profesyonel şef kimliği ile buluşturmayı sağlayacak olan temel şey, o aşçının yaşadığı coğrafyanın gastro kültür kimliğini iyi yorumlamasından geçer.

TÖRPÜLENEN TÜRK AŞÇILIĞI
‘’İşsizliğe düştüğünde, kapısını sana açacak birileri hep olabilmelidir.’’


Bütün Makaleler
Hüner Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Magazası Açıldı

 

Gaziantep'te ünlü aşçılar, katıldıkları bir mutfak ekipmanları mağazasının açılış töreninde çeşit çeşit yemek, pasta ve börek
 
pişirerek hünerlerini sergiledi.
 
Hüner Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Mağazası'nın açılış töreninde Türkiye'de ilk kez denenen bir yöntemle tanıtımı yapılan çeşitli mutfak araç ve gereçlerinin kullanımı, canlı performans uygulayan ünlü şef aşçılar Battal Yıldırım ve Doğa Çitçi tarafından yapılan yemekler, pasta ve böreklerle gösterildi. Mağazanın açılış töreninde GAÜN Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. İlkay Gök, çeşitli üretici firma yetkilileri ve Gaziantep Gastronomi ve Aşçılar Derneği Başkan ve üyelerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Teknolojinin son ürünleri olarak nitelendirilen ve özellikle oteller, lokantalar ve büyük fabrikaları hedef kitlesi olarak alan açılış törenindeki tanıtım, büyük ilgi çekti.
 
Mağazasının açılış töreninde şef aşçılar Battal Yıldırım ve Doğa Çitçi, canlı performans olarak hazırladıkları yemekleri aynı fırında pişirerek test ettiler. Tanıtımı yapılan fırında balık, tavuk ve böreğin aynı anda pişirilmesi ve kokularının birbirine geçmemesi dikkat çekerken, uygulamalı olarak waffle yapılması da herkesin büyük ilgisini gördü. Tanıtım sırasında ünlü aşçılar; tavuk, tavuk şinitzel, poğaça, balık, brokoli ve waffle yaparak mesleklerinin bütün inceliklerini sergilemeyi de ihmal etmediler. Açılışı gerçekleştirilen Hüner Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Mağazası'nın Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Hüner, Gaziantep'te ilk kez böyle ilginç bir açılış denediklerini ifade ederek, "Gelişen ve büyüyen Gaziantep'te ve bölge illerimizde bulunan otel, lokanta, pastane gibi işletmelerin mutfaklarına hitap eden ve teknolojinin gelişmiş son ürünleri olan çeşitli mutfak ekipmanlarının bugün uygulamalı olarak tanıtımını yaptık. Sektörün dev kuruluşlarından Empero, KMS, Üret Çelik, Dizdar ve GMG'ye ait son model mutfak ekipmanlarını bir araya getirerek uzmanlarla alıcıları buluşturduk. Diğer taraftan Gaziantep Gastronomi ve Aşçılar Derneği Başkanı ve aynı zamanda GAÜN Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. İlkay Gök ve dernek üyelerinin katkılarıyla, canlı performans yemek, pasta, börek ve çeşitli içecekler yapıldı" dedi.
 
Hüner, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Açılış sırasında aslında yüzlerce aşçının birçok yeniliği tanıması, görmesi ve öğrenmesi de sağlandı. Katkılarından dolayı Gaziantep Gastronomi ve Aşçılar Derneği'ne ve farklı restoranlardan, otellerden gelerek uygulamalı yemek yapımına destek veren şef aşçılarımıza çok teşekkür ediyorum. Umarız bütün işletmeler mutfak üretiminde teknolojinin yeniliklerinden yararlanarak daha lezzetli ve hijyenik ortamlarda yemek üretimini gerçekleştirir. Hüner Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Mağazamızda farklı bir uygulamayla da bir ilke imza atıyoruz. Satışı gerçekleştirilen ürünlerimizi kullanacak olan aşçılara eğitim verdiriyoruz. Böylece bu ürünlerin bütün özelliklerini kullanmayı öğrenerek birçok alanda rahatlamış olacaklar."
 
Açılışta ayrıca geleneksel Türk kahvesinin doğal lezzetiyle yeni nesillere aktarılması amacıyla yine teknoloji kullanılarak geliştirilen ve kamuoyunda kumda kahve ismiyle anılarak bir anda Türkiye'nin dikkatini çeken cihazın tanıtımı da düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Yapılan tanıtımda kahve tiryakileri hiçbir katkı maddesi içermeyen ve bakır cezvelerde hazırlanan kumda kahveye tam puan verirken, birçok işletmenin de bu cihazla ilgili sipariş vermesi dikkat çekti. Açılış töreninde yapılan yemekler, börekler, pastalar ve diğer yiyecek çeşitleri, açılışa gelen konuklara ikram edildi. Açılışa katılan ve tanıtım eğitimi alan aşçılara ve işletme sahiplerine ürün kullanma sertifikaları, Yrd. Doç. İlkay Gök tarafından verildi. 

Share

Aşçılar dünyasını beğen
Bu haberi beğen
Yorum yapabilmeniz için üye girişi yapmalısınız.
© 2014 www.ascilardunyasi.com - Site icinde bulunan haberler kaynak gosterilmeden yayinlanamaz.